3 comments on “Бокерама, або метод Бренайзера

  1. “RAW конвертер може зробити ідеальну корекцію віньєтування та дисторсії, що суттєво полегшить склейку кадрів у панорам” – тут, як на мене є велика нет очність – віньєтку, аьерації правити треба, навіть мус, а от дисторсії – в жодному разі. Власне буль-яка програма склейки панорам сама править оптичні дисторсії, вичитуючи параметри скла з EXIF-даних. якщо ж поправити дисторсію в рав-конверторі – то навіть ідеально знята з панораманою головкою панорама при склейці дасть шалені нестиковки – відбудеться подвійне виправляння спотворень, що породить нові спотворення і паралакс. а в решті моментів – “такі да”.

    • Дуже вірно підмічено, цікаве зауваження! Я це якось провтикав :-) Якщо пано-програми справді виправляють дисторсії згідно з EXIF, тоді таки матиме місце подвійна корекція. Але якщо проги правлять дисторсію, виходячи з аналізу самих кадрів і їх накладення?.. Тут хз, треба читати детальну документацію. Ще один нюанс — “породить нові спотворення і паралакс”. Спотворення породить, але паралакс навряд чи, адже паралакс це є зміщення переднього плану відносно заднього, а такі зміни у знятий кадр уже ніхто не в змозі внести.

Add a new comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>